Medailonky

Náš tým

Katka Turlandová

Studuji předškolní a mimoškolní pedagogiku.Baví mě malovat a kreslit. Inspiruji se i těmi nejvšednějšími věcmi, překresluji je a dodávám jim špetku magie. Zajímám se o mýtické bytosti a celkově o fantasy svět. Kromě tvoření je mým dalším koníčkem pečení a vaření. Ráda chodím na procházky a zbožňuji déšť. Jsem ilustrátorkou Lercháče.

Vojtěch Vrtílek

Jde o celkem vysoko vzrostlou osobu. Jeho snahou je potěšit aspoň nějakým způsobem ostatní. Velice rád píše příběhy, jí sladkosti a jen tak leží v posteli a pro srandu čte české bulváry. Jeho úkolem v Lercháči je psaní povídek.

Barča Špalková

Taková malá osůbka, co zbožňuje sport, malování a vymýšlení blbostí. Je taky strašně ukecaná, takže často celý den pusu nezavře. V Lercháči píše různé texty – momentálně spolupracuje na rozhovorech s učiteli.

Eliška Tothová

Čte vše, co jí přijde pod ruku, je těžký štrúdloholik a sběratel náušnic. Mimoto také ráda kouká na Marvelovky a sem tam něco upeče (nebo spálí).

A když zrovna nemá co dělat, dělá pro Lercháč rozhovory s učiteli a kreslí ilustrace k textům.

Natálie Tydir

Studentka pedagogického lycea, která chce mít knížky přes celou zeď, pít horký čaj s mlíkem, brnkat si na kytaru a žít šťastný sluncem zalitý život.

Momentálně pracuje na prokrastinační rubrice.

Lukáš Kos

Kreslí do Lercháče Ilustrace k textům. Kreslí v každé volné chvíli doma, venku, ve škole, v hodinách…. A když zrovna nekreslí, hraje na kytaru, jezdí na kole, nebo běhá po lese.

Michaela Marečková

Dlouholetá redaktorka Lercháče, zapálená nejen pro psaní, ale i pro hudbu (zvučný klavír a kolosální varhany).Ve zbytku volného času se ráda prohání na koni. V současné době pracuje v Lercháči na “velkých” rozhovorech.

Rosalie Šiklarová

Jediná aktuální redaktorka studující předškolní a mimoškolní pedagogiku, protože věří, že pedagogové mají obrovský vliv na větší skupinu lidí. Snaží se zpívat, hrát na kytaru a klavír, řešit logické úlohy a tvořit. V Lercháči pracuje na prokrastinační rubrice.

Pája Egerle

V Lercháči se stará o to, aby se články, které napíší naši redaktoři, dostali do online světa. Počítačové prostředí rád střídá pobytovkami a víkendovkami v přírodě s Kotvou jako animátor. Doma na něj pak čekají kamarád bílý švýcarský ovčák a přítelkyně zahrádka. Bere věci s humorem, hlavně ty vážné, u těch je to nejvíc potřeba 🙂

Martin Doušek

Martin Doušek má u nás na starosti technické zázemí. Stará se, aby fungovaly webové stránky a přidává na ně texty od redaktorů. Kromě techniky věnuje velké množství času skautu. Rád se jde projít do přírody obzvláště pokud je možné použít kolo, nebo běžky. Nepohrdne ani vodními sporty, četbou knížky, nebo hraním na kytaru.

Veronika Musilová

Divadelní nadšenec, zapálená do zpěvu a vášnivá pisatelka všeho možného. Tím vším je. V Lercháči vytváří všechny možné i nemožné rozhovory.

Náš big bos pan Michele

Pavel J. Michele

Mimo německého jazyka se rád věnuje jakýmkoli aktivitám na čerstvém vzduchu a nejušlechtilejší toxikománii – pití čaje. Protože ve škole nezavře pusu, mimořádně rád mlčí. V Lercháči působí jako velký šéf, katalyzátor nápadů, korektor textů a příležitostně jako cenzor.