Zajímavosti

Pomáháme spolu mimo školu

Pomáháme spolu mimo školu

Vítejte u představení nového projektu…

Už během září jste se mohli doslechnout, že se ve škole chystá nějaký projekt s tímto názvem. 

Od půlky října je i naše škola součástí projektu Pomáháme spolu mimo školu, který je podpořen z programu Active Citizens Fund . Cílem projektu je aktivní zapojení do dění kolem nás a možnost změny prostřednictvím miniprojektů. Jsou to naše nápady na změnu, které podle nás prospějí životnímu prostředí, ve kterém žijeme. Zapojeno je 15 žáků z různých tříd, paní učitelka Močubová a 1 vysokoškolský student. Odbornou spolupráci poskytuje RezekvítekNadace VeronicaVeřejná zeleň města Brna a Masarykova univerzita

Nyní už je to nějaký čas, co na něm pracujeme. Vytvořili jsme úžasné návrhy, které vám nyní chci alespoň trochu představit a přiblížit.

  1. projekt se zabývá úklidem zanedbaných a znečištěných míst v Brně – jde o jejich zvelebení a vytvoření našeho společného životního prostoru hezčím a taky o velkou pomoc přírodě. 
  2. projekt je návrhem na naučnou stezku ve Wilsonově lese – pomocí informací, her a chůze by se mohli něco nového naučit a snad i pobavit uživatelé stezky
  3. projekt je o zasazení národních stromů světa (asi začneme Evropou, ale pokud se bude dařit, tak plánujeme postupně rozšiřovat). Ovšem otázkou je, kde něco takového vybudovat a toto mě přivádí k dalšímu bodu tohoto textu.

Pokud byste se chtěli jakkoli zapojit, můžete. Na instagramu školy můžete hlasovat nebo se nějak ozvat či zapojit už nyní – pokud vás napadá místo kde uklidit nebo kde je plocha pro vysázení stromů…

Pokud chcete pomoct i jinak než nápadem, počkejte si na realizaci a možná bude povoleno nebo vám zpřístupněno se zúčastnit uklízení, sázení a samozřejmě i budování stezky.

Pokud máte na mysli finanční pomoc, tak budete muset počkat až uspořádáme sbírku :D. Zatím to není potřeba. Pokud vás zaujala pomoc přírodě a životnímu prostředí, bude nejlepší pomoct nápady a později možná i jít společně s námi ven a uklidit město, sázet stromy nebo projít stezku

Z některých projektů se může dokonce stát i tradice 🙂

Vojta Vrtílek (G3)
Foto: Mgr. Dominika Močubová